Wypracowanie z antygony tematy
To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćAntygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Wypracowanie zawiera 407 słów.Kobieta jako bohater literacki.Wypracowanie z lektury "Antygona" Napisz przemówienie do mieszkańców Teb wyjaśniające zachowanie Antygony bądź Kreona.. ️ Sprawdź!Bardzo prawdopodobne, że temat dłuższej pracy pisemnej będzie dotyczył „Iliady" albo „Odysei".. Wypracowanie zawiera 407 słów.Kobieta jako bohater literacki.. Wypracowanie zawiera 411 słów.. Kiedy z rozkazu króla Kreona jej zmarły brat Polinejkes został skazany na wieczną tułaczkę i niemożliwość zaznania pośmiertnego spokoju, Antygona postanowiła sprzeciwić się woli.. Oskarżenie Antygony.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Ebooki - E-book - Edukacja - Lektury szkolne - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej cenie na Inbook.plEbook Wypracowania Sofokles "Antygona" Autor: praca zbiorowa, Styczeń 2019 , 18 stron Darmowy fragmentStreszczenie Prologos.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii.Poradniki z kategorii..

jakie tematy mogą byc na pracy klasowej (wypracowaniu) z antygony ?

Wypracowanie z Antygony ?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Listy do kochanka.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Wydawca: Psychoskok.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa .W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. 4.Antygona czy Kreon - kto miał rację?. Obrona Antygony.. Dlaczego warto przeczytać Balladynę.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona"..

Są rzeczy, które też możesz otagować Wypracowanie klasowe z antygony?

Broniąc postawy Antygony pragnę przytoczyć parę istotnych argumentów.E-book Wypracowania Sofokles "Antygona" - Praca zbiorowa (MOBI) Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Erotyczne listy emanują emocjami, które najcelniej trafiają do serca odbiorcy.. Analiza dokładnie przedstawia obraz kobiety jako bohatera literackiego, stworzony przez Sofoklesa w tragedii .Wypracowanie klasowe z antygony to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".. Wypracowanie zawiera 407 słów.Znowu zadane wypracowania do napisania?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Jeżeli dodać jeszcze, że pieszczota ma oprawę poetycką, to doznanie czytającego wzrasta z każdą strofą, z każdym wersem i jego melodią.Witamy na zalicz.net!. Antygona - główna i tytułowa bohaterka tragedii, córka Edypa (który był królem Teb), siostra Ismeny, Polinejkesa (zdrajcy) i Eteoklesa; odważna, stawia prawa boskie ponad prawo Kreona (ludzkie), walczy o prawo pochówku swojego brata, bo uważa, że chociaż jest zdrajcą, nie do ludzi należy ocenianie i karanie go.☞ Ebook - EPUB, MOBI..

Kobieta jako bohater literacki.pracy klasowe (wypracowanie) z antygony ?

Za kupno Każdej Książki otrzymasz Kod Rabatowy.. Kobieta jako bohater literacki.Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Dominika Grabowska Sierpień 22, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.Antygona też musi przestrzegać rozkazu władcy.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".. Wypracowanie zawiera 407 słów.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Nasza bohaterka jest w trudnej sytuacji.. Wspieraj Legalne Źródła zamiast strony typu chomikuj.eBook - Wypracowania Sofokles "Antygona" - autorstwa - Praca zbiorowa - w Księgarni Internetowej PWN w atrakcyjnej cenie..

» Wywiad z Kreonem na temat jego działań jako władcy - Sofokles „Antygona"Wypracowanie z lektury ,, Antygona " Są 4 tematy , ale tyko jeden do wybrania : 1.

Wszelkie prace nie spełniające kryteriów bądź będące po prostu bez sensu daję jako spam.„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. Wypracowanie zawiera 407 słów.. Jeśli tak - zwróć uwagę na przytoczony fragment tekstu, opisz go: czego lub kogo dotyczy, jaką jest sceną i kiedy się rozgrywa.. Ciekawe, czy podzielicie moje poglądy wobec tej kobiety, ponieważ jeśli postąpi zgodnie z religią, w jakiej została wychowana i pochowa brata, zostanie skazana na śmierć.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Wypracowania Sofokles "Antygona" - Praca Zbiorowa.Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt