Wypracowania z lektury w pustyni iw puszczy
Urodził się w Port-Saidzie w Egipicie.. Najlepsi w tym miesiącu universal_soldier 146 pkt.. przekom 37 pkt.. Życzę miłego rozwiązywania.. Mimo podejrzeń Stasia wyruszają pociągiem.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Problematyka.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomoc2.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Matka rodem Francuzka, zmarła przy porodzie.Którym bohaterem „W pustyni i w puszczy" jesteś?. Dziewczynka ma osiem lat, jasne włosy, zielonkawe oczy i dużo wdzięku.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Uprowadzone dzieci kontynuują wędrówkę przez zmienny krajobraz, który jest dla nich czymś zupełnie nowym.Staś Tarkowski, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, był z pochodzenia Polakiem.. 2009-10-26 17:01:06; krótkie streszczenie z .„W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach..

Wypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy.

Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .W pustyni i w puszczy - powieść dla młodzieży z 1911 roku autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .W pustyni i w puszczy - streszczenie Streszczenie.. Anulka 79 pkt.. 2011-04-30 19:38:55 czy w książce ,,W pustyni i w puszczy Staś i Nel sie pobrali " Aaa i jakie pytania mogą być na sprawdzianie to pilne błagam o pomoc 2010-11-15 16:05:20Spotkanie z lwem przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smarna.. Pociąg zatrzymał się w El Garach.. cirrus 40 pkt.. Ojciec jego miał na imię Władysław, był inżynierem i pracował przy budowie kanału Sueskiego.. Historia Stasia Tarkowskiego - chłopca, który pokonał lęk.. Autorem powieści „W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

sz.p.michal.g 5 lat temu.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" rozdział 27,28,29,30; Potrzebujesz pomocy?. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W końcu obaj panowie są zmuszeni wyjechać, by wizytować następny odcinek robót.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .2.. Wspomnienie Nel o znalezieniu Kinga.Z lektury "W pustyni i w puszczy " 2012-02-27 17:34:26 streszczenie lektury " w pustyni i w puszczy " 2010-02-23 15:23:53 Jakie jest najlepsze wydarzenie z lektury " W pustyni i w puszczy " ( opis ) 2010-03-03 21:16:43"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Oski1101 33 pkt .Geneza, czas i miejsce akcji.. Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki..

Nazywano go dzieckiem pustyni.

Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Ludzie umierali z przerażania, obawiali się bowiem najgorszego.Opisy przyrody (dżungli, pustyni itp.) w „W pustyni i w puszczy" Przyroda w książce zatytułowanej „ W pustyni i w puszczy " pełni rolę niezwykle ważną.. Wędrówka wzdłuż lewego brzegu Nilu przez pustynię Gezire.. Jednego dnia pojawia się Chamis i zawiadamia, że ojcowie każą dzieciom przyjechać do siebie.. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. Powiedziano im, że niebawem spotkają się z ojcami.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison.. Pochodził z Polski, jego matka była Francuzką, ojciec natomiast Polakiem, który jako inżynier pracował z Kampanii Kanału Sueskiego.. Powieść była pierwotnie wydana w odcinkach w latach 1910 - 1911 w Kurier Warszawski i, z minimalnym opóźnieniem w stosunku do Słowa, także w Dzienniku Poznańskim .Dodaj wypracowanie; Dodaj ściągę .. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.Z początku nie zorientowały się co się dzieje.. 1395 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. Skomentuj.. Arabowie mówią, że mają się spotkać z inżynierami na pustyni.Sprawdź swoją wiedzę z lektury!.

Sprawdź swoją wiedzę z lektury!

Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca - pana Rawlinsona.Nel Rawlison to pierwszoplanowa bohaterka powieści pt. „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Udostępnij.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Urodził się w PortJednym z głównych bohaterów lektury pt. „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza był Staś Tarkowski, chłopiec, który godnie nosił miano bohatera.. DOTYCZĄCE LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY 2008-12-14 19:13:43; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy?. Niestety czas mijał i nikt się nie pojawiał.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Z "W pustyni i w puszczy" Tematy wypracowań: I.. Lektury (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. 2010-02-28 19:38:41 Jakie mogą być pytania "W pustyni i puszczy ?. Szukaj.. 0 0 Odpowiedz.. Książka opowiada o przygodach Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison w Afryce.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. .. Ułóż plan wydarzeń z lektury "Opowieści z Narni.. Masz świetny pomysł na quiz?. Po upływie kilku dni trafili na przestrzeń spalonego stepu, gdzie.Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. kochamkotki 66 pkt.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.W pewnym momencie wszystko ucichło, a pustynię pokrył gęsty, szary dym, całkowicie ograniczający widoczność.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeńJakie mogą być pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" ?. Nela1206 36 pkt.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Jest angielką, jej tata to pan Rawlison, jeden z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Podobne pytania.. Test z lektury „Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraZobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Tarkowski i Rawlinson z niecierpliwością wypatrywali swoich dzieci..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt