Wypracowanie twórcze na podstawie mitu
Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. !Twórcze wykorzystanie treści lektury.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Postanowiliśmy więc zamieścić zasady, jakie obowiązują podczas tworzenia dialogów zarówno w opowiadaniach .. Warto więc umiejętnie wprowadzać wypowiedzi dialogowe do opowiadań.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Demeter i Persefonie 1 Zobacz odpowiedź wikadzika2929 wikadzika2929 Odpowiedź: Demeter jest boginią płodności, rolnictwa i urodzaju.. Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?O czym mogę napisać opowiadanie twórcze na podstawie 'Mikołajka'?. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.W swoim wypracowaniu musisz wykorzystać co naj­ mniej 6 spośród 10 elementów twórczych: czas wy­ darzeń, miejsce zdarzeń, elementy opisu (np. boha­ tera, przedmiotu, krajobrazu, przeżyć), elementy charakterystyki postaci, zwroty akcji, punkt kulmi­ nacyjny, puenta, monolog bohatera, dialogi posta­ ci, retrospekcja.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

4.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. II Rozwinięcie.. 4.Twórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Jej córka Persefona pewnego dnia została oddana przez matkę pod opiekę nimf.„Podniebna podróż" Działo się to na Krecie za panowania króla Minosa.. Dzień dobry!. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Do pełni szczęścia parze królewskiej brakowało tylko następcy tronu.Kiedy wreszcie królowa Pazyfae urodziła dziecko, okazało się, że nie.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. W tej części wypracowania najwięcej się dzieje.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. .Jesteś tutaj: Start / NAUKA ZDALNA - MATERIAŁY DLA UCZNIA / klasa VI / język polski / Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. We wstępie dobrze jest przedstawić czas i miejsce akcji, mogą pojawić się w nim już imiona bohaterów.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz opowiadanie twórcze na PODSTAWIE baśni , legendy lub mitu PLSS NA DZIŚ daje 25pkt!. Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. 2010-01-12 20:39:27 W jakiej formie napisać opowiadanie twórcze ?. Staramy się zaciekawić odbiorcę.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. Pamiętaj o akapitach 4.. Ukazujemy nagłe zwroty akcji.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. 4 pkt Praca spełnia wszystkie wymagania na 3 pkt i niektóre na 5 pkt.Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac..

2010-10-06 20:33:36Temat: Piszę opowiadanie twórcze na podstawie planu.

Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Argumenty odwołujące się np. do odpowiednimi przykładami ORAZ/LUB wykorzystanie przykładów w funkcji argumentacyjnej.. jak napisać opowiadanie twórcze, oparte na własnych przeżyciach.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. d) pamiętaj, że w mitach i przypowieściach zawarte jest przesłanie, czyli przestroga przed niewłaściwym zachowaniem lub nauka, jak należy2.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Przeczytaj głośno napisane wypracowanie po to, by usłyszeć popełnione błędy stylistyczne( np. powtórzenia) czy gramatyczne.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćjęzyk polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp..

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.

Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy .. W tym przypadku również ogromną rolę odgrywa wyobraźnia.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. materiały do e-nauki przed lekcją online.. 2010-10-09 13:35:15 co to jest opowiadanie twórcze ?. Argumenty/przykłady uporządkowane, np. zhierarchizowane.. Dzięki zręcznej polityce władcy państwo rosło w siłę, a lud żył w dostatku i cieszył się pokojem.. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.NA TO ZWRÓĆ UWAGĘ!. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersję2 Opowiadanie twórcze na podstawie literatury, filmu, komiksu itd.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Na podstawie mitu o Demeter I Korze lub Dedalu i Ikarze napisać.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Pamiętaj, że jeśli nie widzisz interesującego Cię tematu wypracowania, to możesz skorzystać z powyższej wyszukiwarki treści.Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Do zobaczenia!. Ten rodzaj opowiadania również wymaga trójdzielności i dotyczy dopisania dalszej historii bądź losów bohaterów konkretnego dzieła.. Uwaga, to tutaj przedstawiamy kolejne wydarzenia.. Proszę wybrać jeden temat.. Ćwiczenia - do wyboru.. 5.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Cookies Strona używa Cookies.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Zadania: 1.. Pogłębiona argumentacja..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt