Wypracowanie z lektury w pustyni i puszczy
Pytania .. Rozwiąż test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. DOTYCZĄCE LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY 2008-12-14 19:13:43; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy?. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .2. .. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Przeżyli oni wiele przygód.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Test z lektury „Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraStaś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.2.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. ODWDZIĘCZĘ SIĘ NA 100% Proszę o pomoc do końca ferii.Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. 2009-10-26 17:01:06; krótkie streszczenie z .„W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera• W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanie • Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" • Główne wątki literackie „W pustyni i w puszczy" • Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy" • Spotkanie ze słoniem - opis przygody„W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.. 0 0 Odpowiedz.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocProblematyka.. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Potrzebuje wypracowanie z lektury W pustyni i w puszczy temat:Najniebezpieczniejsza przygoda Stasia, tak jakby Staś opowiadał o niej ojcu i panu Rawlisowi.. Życzę miłego rozwiązywania.. Udostępnij.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Streszczenia lektur .. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Bohaterzy szkolnych lektur!. Był blondynem o niebieskich oczach.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. nie nazywał Jej.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeńTest do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Zadaj pytanie Wypracowania.. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. Przeżyli oni wiele przygód.. Serwis zamknięty.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Wypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy.. Pytania zawarte w teście.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako .Opisy przyrody (dżungli, pustyni itp.) w „W pustyni i w puszczy" Przyroda w książce zatytułowanej „ W pustyni i w puszczy " pełni rolę niezwykle ważną..

2.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".

Zatytułuj tą historię.. Ściągi .. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Uprowadzone dzieci kontynuują wędrówkę przez zmienny krajobraz, który jest dla nich czymś zupełnie nowym.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Inne tryby testu.. Lektury; List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) REKLAMA.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. Gebhr chciał przenocować.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Lektury szkolne w wersji Harry'ego Pottera!. 0 ocen | na tak 0%.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Dominika Grabowska 15 lutego, 2013 język polski , Szkoła podstawowa 2 komentarze Staś Tarkowski, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, był z pochodzenia Polakiem..

Wędrówka wzdłuż lewego brzegu Nilu przez pustynię Gezire.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę .. Mirusinda 4 lata temu.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Bohaterem, który towarzyszy w trakcie wielu przygód dzieciom, jest pies rasy mastiff nazwany Sabą, czyli po arabsku „lwem".Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Co upewni Cię, że to .W powieści „W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz wymienia około stu pięćdziesięciu gatunków zwierząt i tyle samo gatunków roślin.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Podobne pytania.. Skomentuj.. Nie było w powieści Kalego.. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. Rozwiąż test!Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Gebhr chciał przenocować.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Polecamy na dziś .Geneza, czas i miejsce akcji.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. - Książka "Mały Książę" Rozpoznaj lektury szkolne na podstawie jednego .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Wypracowania .. Staś miał czternaście lat.. pomocy !. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison.. Nie wszystkim jednak poświęca jednakową uwagę..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt