Opowiadanie o dalszych losach stasia i nel
Proszę o informacje, z góry dziękuje.. Po ucieczce Staś i Nel wspólnie przemierzają Afrykę.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Opowiadanie o dalszych losach księcia Wa-himów 28 X. Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze .W czasie drogi dopiero rozpoczęły się opowiadania o przygodach dwojga małych podróżników.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Dwie strony tworzące gazetę.. Bohaterami mają być Staś i Nel z W pustyni i w puszczy, a to oznacza, że akcja może dziać się w Afryce za czasów powieściowych wydarzeń.. Zmęczony ojciec długo rozmyślał o śmierci syna.1.. Nel wyrosła na cudną jak kwiat dziewczynę, a Staś przekonał się, że mężczyzna, który skończył lat dwadzieścia cztery, może myśleć o damach.. Przekonywała, że wielkie zwierze będzie ich chroniło przed drapieżnikami.. Wydanie specjalne gazety.. 11 października.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. P… Natychmiastowa odpowiedź na …Przydatność 55% Opowiadanie - Dalsze losy Dedala.. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, ktory otszymał od Lindego..

Napisz przygodowe opowiadanie o dalszych losach Stasia i Nel z ,,Pustyni i w puszczy" Plisssss pomóżcie!

Zadanie jest zamknięte.. Kobieta wraz z dziećmi usiłowała dołączyć do męża w Sudanie, jednak władze Egiptu nie zgadzały się na to.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Staś, trochę niegdyś skłonny do chełpliwości, teraz nie chełpił się wcale.. Postanowił wyrzeźbić mu piękny posąg z napisem: "Ikar ibn Dedala".. Nie napisałam jeszcze dużo.. Ja zupełnie o tym zapomniałem i następnego dnia na polskim facetka (xD) zaczyna lekcje.. Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze.. Zaplanowane zostało przez Fatmy, żonę Smaila, który przyłączył się do zbuntowanego Mahdiego.. Konieczne teksty: ogłoszenie o nagrodzie za informacje, wywiad z jednym z rodziców.. Przeczytaj wstęp opowiadania i wymyśl dalszy ciąg tej historii.. Może z czasem coś przyjdzie mi do głowy.. Akcja powieści zaczyna się w roku 1884 w Port Saidzie rozmową 14-letniego Polaka Stanisława Tarkowskiego i jego towarzyszki, 8-letniej Angielki Nelly Rawlison (Nel).. 2. ozenili sie, mieli coreczke, w miedzyczasie Stas zdradzil Nel i splodzil ze sluzka syna i raz podczas jednej z wypraw dzieci te zostaly porwane i powstaje "W pustyni i puszczy 2: zaginione pokolenie"Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać..

no to opowiadanie które mieliście dokończyć w domu przeczyta na ANON O KURWA - pomyślałem.Napisz opowiadanie twórcze.

Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Weźmy dla przykładu takie wypracowanie: „Napisz opowiadanie o spotkaniu Stasia i Nel z twoim ulubionym bohaterem literackim lub filmowym".. Zamierzała go oswoić.. Może, ale nie musi, bo - teraz masz samodzielnie .. Miesiąc temu wypłynęłam statkiem w daleką podróż .Niestety, po drodze był sztorm,a w dodatku zepsuły mi się mi się radar i kompas.Nie miałam pojęci gdzie płynę.Po kilku dniach na horyzoncie zobaczyłam wyspę.W #gimbaza mieliśmy napisać opowiadanie o dalszych losach Stasia i Nel.. arcadia33 JA KUPIŁAM "POWRÓT DO AFRYKI" W. SAMBORY NA , ALE NIE WIEM, CZY TAM JESZCZE .Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Najwięcej miejsca poświęcono jednak w historii Stasia i Nel dwóm dolegliwościom - febrze, na którą o mały włos nie umarła mała Rawlison oraz śpiączce, która pochłonęła kilkuset Murzynów (pracowników Szwajcara pana Lindego), a przed którą nie sposób było się ustrzec (przenosiły ją wszędobylskie muchy tse-tse).Opowiadanie o dalszych losach Klary i Wacława w "Zemście".. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim..

Okazał się również człowiekiem wrażliwym na los innych-m w tej sytuacji na los zwierzęcia.Jakiś czas temu zaczęłam pisać opowiadanie o FNiN.

Jednakże najciekawszą z nich była ta, która udowodniła jak dzielnym podróżnikiem był młody Staś Tarkowski.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Pewnego dnia karawana,w której podróżowali przemieszczała się przez wąwóz.Fabuła.. Sprawdzian 2 XI.. Przerażony Dedal pragnął uczcić pamięć swego rodzonego syna.. Rozmawiają oni o zatrzymaniu w areszcie domowym żony sudańskiego dozorcy Smaina - Fatmy - i jej dzieci przez Anglików.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. Uważam, że była to fajna przygoda, ponieważ Staś pokazał swoją odwagę oraz spryt i pomysło0wość.. Na razie nie wymyśliłam tytułu.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, który otrzymał od Lindego.. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony.. Słoń, będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać.Plik napisz opowiadanie o dalszych losach stasia i nel.zip na koncie użytkownika cameronclapp • Data dodania: 10 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy"..

Słoń będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać.Napisz opowiadanie o dalszych losach stasia i nel ''w pustyni i w puszczy'' z dialogami 100 słów lub więcej.

Staś wiedział, że gdy nadejdzie czas wymarszu słoń zginie z głodu, lecz widząc uśmiechniętą buzię dziewczynki starał się o tym nie myśleć.kicikowa.. Podczas tej niebezpiecznej i nieplanowanej podróży między innymi uciekają z rąk Beduinów, ratują wziętego do niewoli Kalego i spotykają niezwykłego podróznika Lindego.Staś obmyślił plan polegający na wysadzeniu skały dynamitami, które dostał od geografa Lindego.. Porwano dzieci!. Niestety jego poszukiwania nie odniosły żadnego skutku.. Zaczęliśmy na lekcji poprzedniej i mieliśmy dokończyć w domu.. gdy wracali statkiem do domu, natrafili na gore lodowa, ktora zrobila dziure w kadlubie, zatoneli .. Poprostu zbyt wielu rzeczy dokonał, zbyt dużo przeszedł, zbyt się rozwinął, by nie miał rozumieć, że słowa nie powinny być większe od czynów.Staś i Nel podczas swojej niezwykłej podróży mieli wiele przygód, które były niezmiernie ciekawymi i niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.. Ewcia58; 13.11.2011 Mur rozebrano po ślubie i ugodzie dwóch zwaśnionych od wielu pokoleń rodów.Ślub Wacława i Klary rozwiązał problem nienawiści.Jego Wysokość Kali.. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony.. agnieszkamecinska.. Poniżej zamieszczam fragment.. ;*** Zgłoś nadużycie.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do .Czy nie wie ktos gdzie można kupić książkę "Powrót do Afryki" autorstwa Wojciech a Sambory, która opowiada o dalszych losach Stasia i Nel?. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Jest ono fabularne, Zanim zabierzemy się za pisanie, warto zrobić krótki plan,.. prezentacja i opis zaginionych.Opowiadanie to jedna z dłuższych form wypowiedzi pisemnej.. Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze sztucera ludzi.Porwanie Stasia i Nel nie jest przypadkowe.. Rozwiązania.. Odpowiedni nagłówek, materiał zdjęciowy.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Nel była zachwycona inteligencją słonia.. Na temat: wyobraź sobie spodkanie Zofii Wańkowicz (lektura ,,ziele na; Napisz rękopis znaleziony w ,,Krakowie " baobabie napisz w imieniu stasia i Nel opowiadanieStaś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Na tym Sienkiewicz jednak zakończył swą historię.Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go z tamtąd wydostać..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt