Wypracowanie co widzę za oknem
Nie są to szare, smutne "wielkoludy", ale kolorowe i wesołe sześciopiętrowce.. W ich oknach, jak w błyszczących oczach odbija się zielona część krajobrazu.. Widzę krople desczu rozbijające się o ziemię.. koles, ktorym ku jej zdziwieniu okazuje sie byc jej chlopak.. Był tam staw, okrągły jak koło, a w niebieskiej wodzie poruszały się tu i tam kaczki i gęsi.. Zwykły podmiejski krajobraz.. Jeszcze zwierzał się w listach, bez myśli, że po drodze zostaną otwarte.. A jednak za każdym razem, gdy wyglądam przez okno, zobaczyć mogę jakieś ciekawe wydarzenie!. Widok z mojego okna jest dla mnie wyjątkowy i bardzo ciekawy.. Niedaleko jest stadnina, nowe osiedle.. Każdy człowiek powinien czasami spojrzeć przez okno na otaczający go świat i zauważyć jak ciągle się zmienia.Z mojego okna widzę bloki.. Natomiast epizodycznie wspomnę tylko o Stanisławie Wokulskim, który opuścił swój dom i wyruszył na wojnę bułgarsko-turecką, by tam dziesięciokrotnie powiększyć swój majątek.Nachodzą ją czarne myśli, czarne jak zapadający za oknem zmierzch.. Był autorem licznych opowiadań i powieści, m.in.: Następny do raju, Cmentarze, Pętla, Piękni dwudziestoletni, Okna, Śliczna dziewczyna, Baza Sokołowska.. Z mojego okna widać las, pole, łąkę, garaże i plac zabaw.Ale mogę Ci pomóc z wypracowniem : Za oknem widzę jesienne liście szumiące z każdym podmuchem wiatru..

I widzę zachmurzone niebo.

co widział, gdy prowadzono go na przesłuchanie.. Wypracowanie maturalne - przykład: można uzyskać maksymalnie 25 punktówA widział przez to okno tak dużo, że zbyt dużo jak na takie małe okno.. IV część Dziadów jest wielkim monologiem głównego bohatera Gustawa.Bohater co roku pojawia się na Ziemi w postaci upiora, w domu swego dawnego nauczyciela - księdza, aby .Inspiracją powstania utworu Wesele Wyspiańskiego było wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną z podkarpackich Bronowic.. Wypracowanie ma być minimum na 2 strony zeszytu A5.. Pogoda jest bardzo ponura.. Ostatnie oznaki lata zniknęły ostatecznie.. Narrator (usytuowany poza światem przedstawionym) w formie mowy pozornie zależnej odtwarza nastrój chwili i opisuje stany emocjonalne bohaterki.. Czasem słychać wycie psów.. Jest już bardzo ciemno i cicho.. Ona jeszcze .Gustaw z części IV Dziadów Adama Mickiewicza stał się symbolem romantycznego kochanka.Wielka romantyczna miłość przysporzyła mu wielu cierpień i gorzkich rozczarowań, które prowadzą do samobójstwa..

Niewiele widzę, wyglądając przez okno.

Koło mojego okna lataja piekne ptaki,ktore zawsze mi spiewaja jak mam zły dzien.. Gdy wyjrzę za okno widzę sad mojego sąsiada ,który co roku daje mnóstwo owocówTuż za nimi widać las i wysokie drzewa które tworzą dziwną kreskę, jakby chciały oddzielić niebo od ziemi.. Dzieci z wytrzeszczonymi od śmiechu zębami, rzucały im okruchy chleba, albo puszczały łódki.Takie wypracowanie napisałem wczoraj na swoim Writingu.. Rzecki walczył o to, w co wierzył - o walczył, wśród ludzi, którzy uważali go za starego dziwaka.. Gdy ja usłyszałam ten głos, aż podskoczyłam ze strachu, serce zaczęło mi szybciej bić.. To nie to samo, co fotografie w pudełkach, zeschnięte długopisy w plastykowym kubku, konfekcja z magazynu w szafie z magazynu, okno, skąd lepiej widzi się chmury niż ludzi.. Lubię patrzeć przez okno i obserwować jak zmienia się przyroda.. Z .Świadkowie składali swoje zeznania , które świadczyły za winą Pottera.. Jest sama, więc może zrzucić maskę konwenansu, „wypaść" z roli i zajrzeć w głąb swojej udręczonej duszy (upada na szezlong, zasłania oczy obiema rękami - w towarzystwie nie mogłaby się tak zachować; musi stwarzać pozory, by nikt się nie domyślił, że .Wypracowanie maturalne - przykład: Sen jako sposób prezentowania postaci literackiej.Analizując i interpretując podany fragment Lalki Bolesława Prusa, wyjaśnij, co marzenie senne mówi o bohaterce powieści i jej stosunku do ważnych w jej życiu osób - ojca i Wokulskiego..

Lubię spoglądać na widoki, które są za oknem.

Teraz za oknem będę widywac już tylko descz, mgłę i zachmurzone niebo.Niby z okna ciągle widać to samo duże drzewo, tę samą ulicę i ten sam, niewielki ogródek.. Wypracowanie !. Nieszczęśliwy?. Adwokat wezwał Tomka do złożenia zeznań .Chłopiec odpowiadał na zadawane mu pytania , opowiedział również o tym co widział na cmentarzu.. Jeździ niewiele samochodów.. Zwłaszcza dzisiaj nie miała ochoty na naukę, po tym co się wczoraj wydarzyło.. To północna strona, dlatego w lecie w moim pokoju nie jest tak bardzo duszno, jak w innych pomieszczeniach.. babka siedzi i mowi ze wtedy jeszcze nie wiedziala co to za ttym oknem jest, ale teraz jak ma juz 60 lat to wszystko nadal swietnie pamieta.. Mam nadzieję, że komuś będzie się chciało je przeczytać.. Latem uwielbiam patrzeć na wspaniałe, żółte słońce.Jest księżyc na niebie, świecą miliony gwiazd, które się rodzą i umierają.. Wesele odbywa się z wiejskiej chacie w 1900 r., w domu Włodzimierza Tetmajera, utożsamianego w dramacie z Gospodarzem.. W oddali widać antenę sieci komórkowej, pola i łąki.. Pod oknem stał ten sam czarny stół obity suknem, także niegdyś zielonym, dziś .Nagle usłyszeliśmy głos za okna, który próbował odgonić ptaki a mianowicie: kruki, sowy i orlice..

Lubię spoglądać na widoki, które są za oknem.Okno mojego pokoju wychodzi na niezbyt ruchliwą ulicę.

Opisz widok ze swojego okna w pokoju .. Widok z mojego okna jest dla mnie wyjątkowy i bardzo ciekawy.. Za jeziorem są tory, którymi codziennie przejeżdża pociąg.. Widzę plac zabaw, który przez większą część roku jest zajęty przez roześmiane dzieci.. samochodów.. Szczęśliwy?. Przypomina mi się wtedy cisza, która jest w nocy, spokój, który jest rano iZadanie: opisz widok z okna swojego domu mieszkania by Rozwiązanie:za mojego okna wygląda promieniste słońce na wprost niego znajdują się ogromne drzewa, na których już spadły listki widać także ogródek, na którym zostały jeszcze uschnięte kwiaty, i zielonkawa trawa znajduje się tu duża mahoniowa huśtawka, lubię się na niej huśtać gdy popatrze w bok okna widzę duży plac .Zadanie: widok z mojego okna Rozwiązanie:patrzac przez okno widzę piękna złota jesień kolorowe liscie spadające z drzew oraz barwne dywany na ziemi ułozone z tych liści spacerujących sąsiadów ze swoimi dziecmi patrzac w górę widzę błękit nieba i pięnie swiecace słońce,rzucające promienie na jezioro a za jeziorem jest piękny las w którym zwierzatka szykują się do zimyWYPRACOWANIE - przykład z arkusza CKE .. Za oknem zapada zmrok, nadchodzi pora dnia, która skłania do refleksji nad sobą i swoim losem.. Mieszkam na wsi , jednak nie widać tego po krajobrazie który jest tak rozbudowany ,że już wcale jej nie przypomina .. Dzisiaj na przykład mogłem przyjrzeć się dwóm przykładom ludzkiej życzliwości.Było w nim to samo smutne okno, wychodzące na to samo podwórze, z tą samą kratą, na której zwieszała się być może ćwierćwiekowa pajęczyna, a z pewnością ćwierćwiekowa firanka, niegdyś zielona, obecnie wypłowiała z tęsknoty za słońcem.. Pozornie.Ze swojego okna widzę dziś niebo spowite chmurami,które w świetle słońca mają przeróżne kolory.Widzę także sąsiedni blok,samochody na parkingu.Cieszy mnie ten widok,gdyż lubię zieleń,a w moim mieście jest jej dużo-szczególnie za moim oknem-drzewa,krzewy,trawnik.Widok z okna.. Co jakiś czas szybko przemykają się przechodnie, idący z przystanku autobuswego, przejeżdzają samochody, jednak nieczęsto.. Na dole mam ładny taras.aneczka1019.. Kiedy padło imię-Joe ,Indianin , który był obecny na sali rozpraw wyskoczył przez okno i uciekł .Marek Hłasko (1934-1969).. Chciałam się schować pod ławkę, ale całe ciało odmówiło mi posłuszeństwa.. Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] Gdy wyjrzę rano za okno mego pokoju, na pierwszym planie widzę żółto-szary budynek z dużymi białymi oknami, śmietnik z zielonym dachem i mały parking.Obserwacja- wrzesień 2004 (widok z okna) Mieszkam na spokojnej, cichej ulicy.. Co kilkadziesiąt lat pojawia się spadająca gwiazda..Komentarze

Brak komentarzy.