Wypracowanie bliskoznaczne
Praktycznie większość słów w naszym rodzimym języku posiada wyrazy bliskoznaczne, a niektóre z nich mają ich nawet kilkaZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Mam pytanie dotyczące odmiany miasta Birmingham.. Synonim.pl to internetowy słownik synonimów języka polskiego, który na bieżąco aktualizujemy i uzupełniamy.. W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu.. -Każde wypracowanie traktuj jako możliwość wypowiedzenia się na określony temat w sposób niepowtarzalny, właściwy tylko Tobie, oddający Twój sposób patrzenia na otaczający nas .Wypracowanie - zadanie otwarte wymagające od ucznia rozwiniętej wypowiedzi pisemnej obejmującej zwykle od kilku do kilkunastu zdań.Forma powinna być stosowna do tematyki.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Początek wypracowania nie musi być ani piękny, ani długi, nie trzeba więc godzinami zastanawiać się, co w nim napiszemy .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wypracowanie z Opowieści z Narni!. Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów.. wchłaniać, pochłaniać (.. Najpierw napisz ogólnie, co się dzieje.. Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów..

Oprócz: Proza wyrazy bliskoznaczne.

Wymienność synonimów niesie ze sobą więc spore ograniczenia.. Najbardziej znane wyrazy bliskoznaczne do słowa opracowanie to: wypociny, uskutecznienie, praca pisemna, elukubracja, wymyślenie, elaborat, tekst, dysertacja, zaprojektowanie, dzieło, książka, utwór, przygotowanie, omówienie, wypracowanie, monografia, wytwór, wyrychtowanie, traktat, rozprawa, .Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Oto cytaty wprost z mojego wypracowania: „Osiadł na stałe w Birmingham (Birminghamie)", „Udał się do Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Birmingham (Birminghamie)".b) Zapisz w zeszycie co najmniej dwa wyrazy bliskoznaczne do słowa „dokazują".. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.zjawa,tajemnicza postać,stwór,dziwne zjawisko.. Synonimy słowa wypracowanie: opracowanie, przygotowanie, wyrobienie, utwór, ćwiczenie, biegłość, bagaż doświadczeń, autopsja, wytwór, wykład, twór opracowanie, empiria, traktat, tekst, szkic, studium, streszczenie, sprawozdanie, rozprawka,Najczęściej spotykane wyrazy bliskoznaczne do słowa wypracowanie to: elaborat, przejęcie, doświadczenie, esej, stworzenie, twór opracowanie, pozyskanie, obycie, koreferat, praca pisemna, wyrobienie, monografia, przyzwyczajanie, uzyskanie, sprawność, biegłość, trening, dysertacja, felieton, przygotowanie, dostanie, autoreferat, zaprawianie, umiejętność, zdobycie, rozprawka, studium, opracowanie, wprawa, referacik, ..

Oprócz: Wyrazy bliskoznaczne wikipedia.

Miej ambicję, by Twoje wypracowania, zachowując kryterium poprawności, były oryginalne.. (Pamiętaj o akapitach).. Możesz skorzystać ze słownika wyrazów bliskoznacznych.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.mówienie, gawędzenie opowieść, historia, historyjka, gawęda, powiastka, relacja, przypowieść(dopisz czsowniki bliskoznaczne) pomuzcie zrobic 2020-12-18 19:45:19 Wypracowanie na polski 2020-12-18 19:10:29 ''Złota kaczka,, muszę ponumerować zdarzenia pomocyyy 2020-12-18 11:31:11Szukasz synonimu konkretnego wyrazu?. poleca 82 % 2959 głosów.. podziel się.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Wyrazy bliskoznaczne wikipedia.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych..

Piszesz pracę/wypracowanie i wciąż brakuje ci słów?

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. a i jak możesz to też udostępnij0Dodaj do listy.. albo człowieczek w prześcieradle ^^ Masz Za.je.bi.ste Paczałki *.. Narysuj na kartce A4 rysunek, który mógłby być ilustracją do wiersza „W klasie".. Pilne!. Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.. Otóż piszę opowiadanie z akcją rozgrywającą się w tej miejscowości.. Spostrzegłam piętrzące się tony śniegu, które całkowicie zakryły podwórko.- zna słowa bliskoznaczne, wyrażenia, zwroty, przysłowia związane ze słowem: dobry oraz zły, - potrafi zdefiniować znaczenie słowa: dobry oraz zły, - rozpoznaje i nazywa najistotniejsze cechy człowieka, - analizuje zachowania w sytuacjach problemowych, - dokonuje wyboru wskazówek, które pomogą zwalczyć własne wady,Dzień dobry!. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Osiągnę spójność, gdy zastosuję wyrazy: na przykład, na początku, następnie, później, przedtem, potem, po pewnym czasie, zanim, wkrótce, podczas gdy, po chwili, nagle, wtem, w tej samej chwili, w mgnieniu oka, więc, zatem, toteż, dlatego, gdy, kiedy/ Wypracowanie..

Powstałe wyrazy będą bliskoznaczne, ale nie będą jednoznaczne.

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Wyrazy bliskoznaczne do słowa opracowanie.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.. Weźmy przykładowy temat, opis dnia np. * Lajknij na fb .. Wracając do powyższych przykładów: auto i samochód można zastosować zamiennie w każdym zdaniu, ale pod hasłem samochód znajdziemy w słowniku jeszcze inne słowa (np.maszyna, wóz, limuzyna, ciężarówka, gablota, fura itd.. Podział nr 1: SYNONIMY: - wyrazy równoznaczne (jednoznaczne): maja dokładnie to samo znaczenie, np. kartofel - ziemniak, blisko - niedaleko, - dublety: odmiana wyrazów jednoznacznych, z których jeden to wyraz obcy, a odpowiednik w języku polskim, np. auto - samochód, Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. dobijamy do 100 bo dopiero zaczynamy .. Czym jest dla Ciebie Ojczyzna.. W naszej bazie znajdziesz wyrazy bliskoznaczne do wielu polskich-Redagowanie wypracowania to pewien rodzaj pracy twórczej.. Wyrazy bliskoznaczne tworzy się też przez dodanie przedrostka -nie do wyrazów o przeciwnym znaczeniu, np. niski - niewysoki; mały - niedużyWypracowanie krok po kroku Dobre wypracowanie ma określoną strukturę, dzięki której w trakcie czytania układa się w spójną całość.. Słownik języka polskiego jest bardzo bogaty w wyrazy bliskoznaczne co świadczy o jego różnorodności i rozmaitości.. Gdy wstałam dziś z łóżka podreptałam do okna, po czym je otworzyłam.. Na początku zawsze jest tytuł.. Treść .Wyrazy bliskoznaczne można tworzyć przez zdrobnienia lub zgrubienia nazw przedmiotów, np.: pies - piesek - pieseczek.. Dodatkowa (jedna parafka).. ), których wydźwięk nie pozwala już na całkowitą .Słownik wyrazów bliskoznacznych - online.. Aslan Rasa: Lew Pochodzenie: Kraina Aslana Znany też jako: Wielki Lew, Syn Władcy-zza-Morza, Wielki Król nad wszystkimi królami, Największy z wszystkich królów, Śpiewający, Wielki Budowniczy Mostów, Wspaniały Rok urodzenia: brak danych Rok śmierci: 1000 N, lecz zmartwychwstał Wiek: brak danych Rodzina .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Proza wyrazy bliskoznaczne..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt