Wypracowanie opis obrazu
Podczas opisywania kompozycji stosuj zwroty typu: w punkcie centralnym.. Całe wypracowanie →.Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie, co cię zainteresowało - można opisać technikę wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np.: na pierwszym planie, na drugim planie, w oddali, w prawym górnym rogu .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy .Opis obrazu Petera Bruegla „Upadek Ikara" Krótki opis obraz Carlo Saraceni "Upadek Ikara" Opis obrazu- Maria Leszczyńska; Opis obrazu Tycjana "Upadek Ikara" Marc Chagall - analiza i interpretacjaOpisuje obraz Jacopo Bassano pt. „Miłosierny Samarytanin", wykonany w XVI wieku.Dzieło przedstawia scenę z przypowieści biblijnej o miłosiernym Samarytaninie, w której pomaga on pobitemu człowiekowi.Na pierwszym planie obrazu widnieje postać rannego człowiek, który leży na kamieniu i opiera się o… Czytaj dalej →Autorem obrazu jest malarz z okresu Romantyzmu William Blake..

Tytuł obrazu to "Stworzenie świata".

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Opis obrazu Bruegla pt. "Upadek Ikara" poleca 80 % .. Malarz znany był z przedstawienia scen z życia oraz krajobrazów czy odzwierciedleni przyrody.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. To wszystko dzieje się na moście, na którym usytuowane są również różne pomniki.opis obrazu - udostępniamy bogate zasoby informacji dotyczące tego zagadnienia.. (306) Akcja pod Arsenałem zwycięstwo czy porażka Buków?. Wypracowanie Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Wyobraź sobie, że przez telefon opowiadasz koledze o tym, co widzisz, a on próbuje to odwzorować - musi więc mieć podane odpowiednio dokładne informacje.. Oczywiście nikt nie wie co dokładnie autor miał na myśli.. Na pierwszym planie dzieła widnieje tytułowa postać - wędrowiec lub syn marnotrawny - będąca starszym mężczyzną o pomarszczonej twarzy i siwych włosach.. W tym czasie Europa była pochłonięta powstańczymi walkami oczekiwała na "stworzenie nowego, lepszego świata".Józef Mehoffer, Dziwny ogród - opis, interpretacja i analiza obrazu „Dziwny ogród" to zapewne najtrudniejszy w interpretacji obraz Józefa Mehoffera ..

2010-10-04 17:32:01 Jakie zakończenie do tego obrazu ?

Ukazany został on w ruchu, jego lewa ręka (trzyma w niej czapkę) wyciągnięta .Napisze mi ktoś zakończenie wypracowania z angielskiego?. - rozprawka (288) Charakterystyka Balladyny (282)Ostatnia wieczerza - Opis obrazu - Leonardo da Vinci Dominika Grabowska 18 grudnia, 2013 język polski , Odrodzenie No Comments Malowidło Leonardo da Vinci Ostatnia wieczerza przedstawia chwilę pełną niepokoju, po tym jak Chrystus do zgromadzonych wraz z nim na wieczerzy apostołów wypowiedział słowa, że jeden z nich go zdradzi.Kochanowski nad zwłokami Urszulki - opis obrazu - Jan Matejko Dominika Grabowska 29 stycznia, 2013 II Gimnazjum , język polski 1 Comment Obraz Jana Matejki Kochanowski nad zwłokami Urszulki przedstawia pisarza czuwającego przy zmarłej córeczce.Szczegółowy opis obrazu ,, OPACTWO W DĄBROWIE" .. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz.. podobieństwa.. Sceny batalistyczne, a zwłaszcza filmy przedstawiające bitwy, cieszą się dużą popularnością.. Obrazem o takiej tematyce jest Jan Matejko przedstawił właśnie taką "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki, przedstawioną tak, że oglądający ją znajduje się jakby w samym środku walki.Zadanie: opis obrazu dwie fridy nie z neta wypracowanie a4 pilne Rozwiązanie: obraz pt dwie fridy został namalowany w 1939r przez fride kahlo jego celem jest Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Każde dzieło, film, rzeźba czy obraz swoim wykonaniem przedstawia wizję artysty na dany temat, przedstawia jego emocje lub pewne przemyślenia..

Tematem obrazu jest pokazanie biblijnego stworzenia świata.

Edward Munch, Krzyk - opis, interpretacja i analiza obrazu „Krzyk" Edvarda Muncha należy do najbardziej znanych, a także najdroższych obrazów w dziejach sztuki.. 1.podaj tytuł obrazu oraz imię autora (o ile je znasz) 2.określ w jakiej technice dzieło zostało wykonane np. obraz olejny 3.określ temat np. scena mitologiczna 4.przyjąć określony porządek opisu 5.zwróć uwagę na kolorystykę i rozkład światła i cienia 6.określić nastrój dzieła 7. wyraź swoją opinię Prosze o naj ;DWypracowania.. Opis elementów obrazu, ich usytuowanie, kolorystyka, statyka (z przodu, w oddali, w centrum, z lewej, z prawej, u góry, u dołu, z boku, blisko, daleko,….. Posted on 15 maja 2014 by admin Stefano di Giovanni, znany również jako Sasseta, był włoskim malarzem tworzącym w epoce renesansu w XV wieku.Obraz namalowany przez Wojciecha Kossaka nosi tytuł Noc listopadowa.. Hieronim Bosch, Syn marnotrawny - opis, interpretacja i analiza obrazu .. na pierwszym planie.opisz tematykę obrazu, zanalizuj kompozycję płótna, uwzględnij stosunki przestrzenne (wzajemne położenie względem siebie opisywanych elementów obrazu): na pierwszym planie (to, co widzisz najbliżej), najbliżej, na drugim planie (to, co widzisz dalej), na dalszym planie, nieco dalej, Opis elementów obrazu, ich usytuowanie, kolorystyka, statyka (z przodu, w oddali, w centrum, z lewej, z prawej, u góry, u dołu, z boku, blisko, daleko, nad, pod, obok, pomiędzy, spoza) Nastrój obrazu, kolorystyka.W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa..

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Jak napisać opis obrazu?

2009-10-29 20:44:15 Napisz instrukcje opisu obrazu 2012-09-23 14:05:07Opis obrazu Sassetty „Spotkanie świętego Antoniego ze świętym Pawłem".. Z prostotą tego obrazu kontrastują jednak .Józef Chełmoński, Bociany - opis, interpretacja i analiza obrazu Obraz Józefa Chełmońskiego pod tytułem „ Bociany " to dzieło, które postało 1900 roku .. Przedstawia on jedną z bitew powstania listopadowego, która została stoczona pod Belwederem.. Łatwo znajdziesz w naszej bazie wypracowań to, czego szukasz w wielu ujęciach.Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - „Czereśnie" (558) Pojedynek Hektora z Achillesem (367) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Uznawany za arcydzieło i czołowe osiągnięcie ekspresjonizmu, inspirował wielu późniejszych twórców - między innymi Jacka Kaczmarskiego, który napisał .Opis obrazu.. Opis.. Na obrazie widać dużą grupę ludzi, która toczy między sobą zażartą walkę.. Opisy mogą stanowić samodzielną formę wypowiedzi lub być tylko składnikiem (elementem) innej formy wypracowania - głównie opowiadania, charakterystyki, sprawozdania.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Uznawany za wybitne dzieło polskiego symbolizmu, powstawał w latach 1902-1903 .Salvador Dali, Płonąca żyrafa - opis, interpretacja i analiza obrazu „Płonąca żyrafa" powstała w 1937 r. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych oraz charakterystycznych dzieł wybitnego hiszpańskiego artysty, przedstawiciela surrealizmu - Salvadora Dalego.Opis jest formą pisemną, która służy przekazywaniu informacji na temat swojego przedmiotu.. Obraz został namalowany akwarelami w 1824 roku.. Aby odpowiednio opisać obraz, należy stosować się do następujących punktów: Przedstawienie tytułu, autora, tematyki obrazu.. Układ kolorów, postaci, mimika twarzy lub symbole pojawiające się w dziełach sztuki mają skłonić odbiorcę do przemyśleń oraz refleksji na dany temat..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt