Wypracowanie o przyjaźni felixa neta i nika
Tajemnice Niki W czasie ferii zimowych klasa Felixa jedzie na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego.. Kto opowiada o przygodach bohaterów?. Muszę na jutro napisać wypracowanie; potrzebuje charakterystyki Felixa z ksiazki FELIX NET I NIKA; streszczenie lektury ,,na przykład Małgośka"Temat: Zwykli - niezwykli bohaterowie „Felixa, Neta i Niki oraz Gangu Niewidzialnych Ludzi".. Felix Polon, młody 13 letni wynalazca spotyka w szkole Neta, genialnego informatyka.. Przypomnijcie sobie najważniejsze informacje dotyczące lektury.. Sierota, jak się później okazuje, o nadzwyczajnych zdolnościach paranormalnych: kiedy .współpracy Felixa i Niki, odkrywa tajemnicę Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Młodzi ludzie spędzają wspólnie czas, wspierają się w codziennych trudnościach, opiekują sobą wzajemnie.. Szczególną troską chłopcy otaczają Nikę.W kilku zdaniach (6-7) opisz przyjaźń Felixa, Neta i Niki.. Szkoła jest tu miejscem nawiązywania przyjaźni .1) Nika to a) rudowłosa dziewczynka w sandałach b) rudowłosa dziewczynka w martensach c) jasnowłosa dziewczynka w martensach d) siostra Felixa 2) Bohaterowie lektury uczyli się w: a) Gimnazjum prof. Stefana Kuszmińskiego b) Gimnazjum prof. Stefana Kamińskiego c) Liceum prof. Stefana Kuszmińskiego d) Liceum prof. Stefana Kamińskiego 3) Caban był: a) wielkim, czarnym, kudłatym psem .Temat: Felix, Net i Nika - tworzymy internetowe profile bohaterów..

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.

Podczas balu halloweenowego nosił tekturowy kostium robota.Zapomniałeś, kim jest Net Bielecki, postać w lekturze Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Kosik Rafał?. Zawsze mogą na siebie liczyć, wspólnie spędzają czas, razem radzą sobie z problemami.. Nie napisałam jeszcze dużo.. Zawsze nosi ze sobą wielki plecak ze wszelkimi rodzajami narzędzi.. Felix Polon - trzynastoletni, szczupły, jasnowłosy chłopiec o piwnych oczach.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Felix, Net i Nika oraz .Wyszukaj konkretne fragmenty ukazujące troje głównych bohaterów: Felixa , Neta i Nikę ( stosuj zakładki) Zapisz o każdym z nich następujące informacje: wiek, szkoła , rodzina, zainteresowania , mocne strony , słabe strony.. Prawdziwa sztuka to być tchórzem i zrobić coś bohaterskiego.. Dzieci zabierają narty lub deski snowboardowe.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Wielkanoc.. Ostateczne starcie z szefem gangu.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Felix Polon Szczupły, jasnowłosy chłopak o piwnych oczach, niższy od Neta o pół głowy.. Poniżej masz przygotowane profile bohaterów powieści - Neta i Felixa, przepisz je do zeszytu.Opisz rozwiazanie jednej zagadki Felixa, Neta, Niki z lektury..

Felix Net i Nika oraz Gang; Witam Czy jest może jakieś wypracowanie na temat ksiazki Felix Net i Nika ( oprocz stracenia )?

Pomogą Wam w tym karty pracy, które otrzymaliście ode mnie w zeszłym tygodniu.Podstawowe informacje o bohaterze Nika to 13-letnia uczennica klasy Ia gimnazjum w Warszawie, współtowarzysz przygód Felixa i Neta.. Wraz z rodzicami (matka pracuje w dużej firmie, ojciec jest wynalazcą) mieszka w nowocześnie urządzonym mieszkaniu na przedmieściach stolicy.. Razem pomagają Nice, której inni chłopcy chcą zabrać drugie śniadanie.. Krótki filmik ośmieszył chłopaka i ujawnił wszystkim „przestępstwa" ucznia tej szkoły.. Uhonorowanie Felixa, Neta i Niki.. Jest niższy od Neta o pół głowy.. Poniższy schemat przepisz do zeszytu: BOHATEROWIE 2.. Czytelnik poznaje szkolne realia, uczniów i nauczycieli o różnych charakterach oraz usposobieniach.. Odzyskanie notatek profesora.. Nika ma stare narty, na których chce nauczyć się jazdy.. Nika potrafi poruszyć marsjańskiego robota siłą woli.Wypracowanie Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi; wypracowanie-felix,net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi; Felix net nika ( Lektura "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi) 3.. Wyjaśnij terminy : klaustrofobia, akrofobia, agorafobia, nyktofobia .Chłopak jest szczupłym blondynem o piwnych oczach.. Ojcowie Neta i Felixa.. Trójka przyjaciół zrealizowała swój plan.Podstawowe informacje o bohaterze Felix Polon - bohater cyklu Rafała Kosika Felix, Net i Nika - ma 13 lat..

GŁÓWNE WĄTKI UTWORU TO: • Wątek przyjaźni tytułowych bohaterów, których relacje charakteryzują się zaufaniem i wzajemną troską o siebie.

Odgrywają ogromną rolę w przygodach dzieci (ojciec Felixa oddaje synowi swój „warsztat naukowy", urządzony w piwnicy oraz przychodzi z pomocą w finale książki).. Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze.. Ubrania Felixa mają mnóstwo kieszeni, w których chłopak chowa różne drobiazgi.. Jego tata jest inżynierem - wynalazcą, konstruktorem, zaś mama - dyrektorem marketingu w bardzo dużym banku.Net przejął po ojcu (a właściwie podkradł) program komputerowy „Manfred" (tata Neta, Marek Bielecki, uczestniczy w międzynarodowym programie ds. skonstruowania sztucznej inteligencji „AI" do codziennego zastosowania, m.in. do inteligentnego sterowania sygnalizacją świetlną w całym mieście).Opisz Felixa i Net z książki Felix, Net i Nika oraz Gang Niewiszialnych Ludzi.. Czy jest toJakiś czas temu zaczęłam pisać opowiadanie o FNiN.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.cytaty z książki "Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" katalog cytatów [+ dodaj cytat] To nie sztuka zdobyć się na bohaterstwo, gdy się jest odważnym.. Poniżej zamieszczam fragment.. Jego tata jest wynal.Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - streszczenie utworu Rafała Kosika - strona 6..

Właściwie, to odważny może być tylko ten, kto nie jest odważny.Ta książka jest o przyjaźni, robotach, latających talerzach, skarbach i wielu innych rzeczach.

Zbieramy i systematyzujemy wiadomości dotyczące bohaterów.. Jest on wysokim, szczupłym mężczyzną o ciemnych blond włosach, przypominających niestarannie zgarnięte na kupę siano (podobnie jak włosy Neta).. Szkoła.. Doskonali informatycy, pracownicy naukowi, odkrywcy.. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy.. Przygotowujemy profile internetowe bohaterów.. Mieszka i uczy się w Warszawie.. Transmisja z Marsa.. !Głównych bohaterów powieści - Felixa, Neta i Nikę - poznajemy w ich pierwszym dniu w nowej szkole - gimnazjum imienia profesora Stefana Kuszmińskiego.. Jego znakiem rozpoznawczym jest noszenie plecaka pełnego różnych narzędzi i akcesoriów.. Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Na ekranie, zamiast filmu o profesorze, pojawiła się scena z Marcelem, nagrana wcześniej w zemście przez Felixa, Neta i Nikę.. Dzięki temu ich przyjaźń zawiązuje się na całe życie.Marek Bielecki to ojciec Neta, mąż Liliany, naukowiec i doskonały informatyk.. Dostaje złoty pierścionek, o którym mówił Net.. Walka o życie.. Notatkę możesz wykonać w tabeli.. chyba o to chodzilo?Felix Polon - charakterystyka • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Szczupły, jasnowłosy trzynastolatek o piwnych oczach.. 3/4 strony A4 jak chcecie to możecie więcej.26.. Może z czasem coś przyjdzie mi do głowy.. Wybierz jeden z punktów planu; Felix,Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Przyjaźni się z Piotrem Polonem (ojcem Felixa) i obecnie pracuje wraz z nim w Instytucie Badań Nadzwyczajnych.. Podobnie jak jego ojciec, ma zamiłowanie do majsterkowania i tworzenia różnych urządzeń i .Przyjaźń Felixa, Neta i Niki.. Obecnie jest uczniem Gimnazjum im.. Denerwuje go nadopiekuńcze podejście żony do .Napisz charakterystykę Niki Mickiewicz z ksiązki "Felix, Net i Nika" "Ta osoba naprawdę mi imponuje" - napisz charakterystykę osoby rzeczywistej lub fikcyjnej, którą szczególnie podziwiasz.. Dzięki temu udaje im się wyjść cało z każdej opresji.. Rodzice Niki nie żyją (jej mama zmarła, kiedy dziewczyna miała sześć lat, a tata zmarł 2 lata temu; jak mówiła - jej tata był akwizytorem).Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz opowiadanie o swoim spotkaniu z bohaterem lektury Felix,Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi na poniedziałek daje naj!. Przedświąteczna akademia szkolna - ośmieszenie Marcela.. • Wątek solidarności, książka pokazuje jak wiele rzeczy można osiągnąć razem.Nika trafia do rodziny Neta.. Ojcowie Felixa i Neta oglądają transmisję z badań na Marsie.. prof. Stefana Kuszmińskiego.. Felix, Net i Nika zostają odznaczeni orderami i otrzymują stypendia.. Chciałabym napisac o Nice Mickiewicz z książki "Felix, Net i Nika" Żyby zajmowała ok ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt