Antygona wypracowanie gimnazjum
Antygona czy Kreon - kto miał rację?. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.. Zobacz:"Antygona" - test Anna Chilczuk-Bech "Bliżej Syzyfa" - test sprawdzający stopień zrozumienia czytanego tekstu Ewa Róg "Bogowie i ludzie" - test sprawdzający da klasy V Dorota Kołtko "Cierpienie umacnia człowieka" - wiązki testu gimnazjalnego Anna Biniakowska, Dorota Jaworska, Małgo "Czarne Stopy" - test ze znajomości lektury kl. Redakcja serwisu zapytaj przypomina: W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest.Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.. Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo.. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy).. Zapowiedź wystąpienia Chóru.. Akcja dramatu "Antygona" rozgrywa się w Tebach, po śmierci synów Edypa - Polinika i Etokla, którzy zginęli w bratobójczej walce i po objęciu rządów przez Kreona..

Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.pracy klasowe (wypracowanie) z antygony ?

Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę.. Wypracowanie zawiera 407 słów.Kobieta jako bohater literacki.. Dominika Grabowska Sierpień 22, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.Wymień najważniejszych bohaterów Antygony.. Balladyna to starsza siostra Aliny, obie postacie różnią się wyglądem oraz charakterem i temperamentem.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI „ANTYGONY" Uwaga!. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Jego cechy charakteru poznajemy głównie po rozmowie z ojcem.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.☞ Ebook - EPUB, MOBI.. Wypracowanie Czy miłość do rodziny może tłumaczyć nieposłuszeństwo ­wobec władzy?. Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów.. Test gimnazjalny z lektury szkolnej.. Hajmon kocha także ojca.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..

Życiorys: Urodzona jako owoc kazirodczego związku Edypa i Jokasty.Całe wypracowanie → Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?

Wchodzi chór.Antygona zarzuca Ismenie: opieszałość, tchórzostwo, bojaźliwość, brak uczuć rodzinnych.. Pierwsze słowa, jakie padają z jego ust, świadczą o jego uległości w stosunku do Kreona.Streszczenie „Antygona" Sofoklesa rozpoczyna się od rozmowy sióstr, Antygony i Ismeny, o decyzji Kreona.Stwierdził on bowiem, że jeden z ich braci, Polinejkes, nie zostanie pochowany za to, że uznany został przez władcę za zdrajcę ojczyzny, gdyż wystąpił przeciwko własnemu bratu, Eteoklesowi, który zasiadał na tronie.Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z.Bohaterowie.. Wspieraj Legalne Źródła zamiast strony typu chomikuj.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.„Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p.. Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw.Wypracowanie zawiera 407 słów..

Dominika Grabowska Sierpień 22, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.Całe wypracowanie → Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?

Rozważa się na ogół kwestie sprawowania władzy, obrony wartości zgodnych z sumieniem i religią oraz powikłań losu ludzkiego ( tragizmu ).. ️ Sprawdź!Uwagę odbiorców Antygony przyciąga przede wszystkim konflikt między tytułową bohaterką a Kreonem.. Za kupno Każdej Książki otrzymasz Kod Rabatowy.. Wypracowania Sofokles "Antygona" - Praca Zbiorowa.. To córki ubogiej wdowy, mieszkające w skromnej leśnej chatce.. Kreon jako najbliższy z żyjących krewnych Edypa, całkiem przypadkowo objął rządy w Tebach.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Wygląd: Dostojna, pełna majestatu, wygląda i zachowuje się jak prawdziwa królewna, zawsze pamięta o tym, że pochodzi z wielkiego rodu.. Test składa się z 26 pytań.eBook - Wypracowania Sofokles "Antygona" - autorstwa - Praca zbiorowa - w Księgarni Internetowej PWN w atrakcyjnej cenie.. Didaskalia - informacja o zakończeniu rozmowy przez siostry.. Analiza dokładnie przedstawia obraz kobiety jako bohatera literackiego, stworzony przez Sofoklesa w tragedii .Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. Kobieta jako bohater literacki.Antygona - pozostali bohaterowie Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony.. Antygona - tytułowa bohaterka, córka narodzona z kazirodczego związku króla Edypa z Jokastą, która była.Odważna i bezkompromisowa, za .PRACE PISEMNE GIMNAZJUM.. Wydawca: Psychoskok.. Rozważ problem na podstawie „Antygony" ­Sofoklesa.. jakie tematy mogą byc na pracy klasowej (wypracowaniu) z antygony ?. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. W tradycyjnych szkolnych interpretacjach przyczyny owych nieszczęść określa się w nieco uproszczony sposób- zgodnie z przekonaniami .Przydatność 80% Antygona "Antygona" - rzecz o wierności i kompromisach.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt