Krótkie wypracowanie o akademii pana kleksa
Wyjątkiem był tylko szpak Mateusz, ale oczywiście on nie był uczniem.. Podstawowe informacje o bohaterze Adam Niezgódka ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa .. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Uczeń akademii pana Kleksa, Adaś Niezgódka to jeden z głównych bohaterów książki ,,Akademia pana Kleksa'' napisanej przez Jana Brzechwę.Uczeń niezwykłego profesora ma 12 lat.Jego rodzice posłali syna do szkoły przy ul. Czekoladowej, aby się poprawił.Adaś od pół roku mieszka w akademii i pisze pamiętnik.Jan Brzechwa wykreował w Akademii pana Kleksa postać Ambrożego Kleksa - niesamowitego nauczyciela, który potrafił dosłownie wszystko i uczył swych uczniów w sposób niekonwencjonalny.. Chłopiec chciał za wszelką cenę pomóc biednemu szpakowi.. Wygląd: Wygląda jak zwykły szpak.. Opowiedz, o czym jest przeczytany fragment.. AnetaSun 4 lata temu.. Stosuje pigułki na porost włosów, posiada też flaszeczkę z zielonym płynem na pamięć, który pije codziennie rano (inaczej nic, by nie pamiętał).Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Życiorys: Kiedyś był księciem, synem potężnego króla i pięknej królowej, miał cztery siostry.. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówKsiążka Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa" została napisana w 1946 r. W latach późniejszych (1961 r. i 1965 r.) ukazały się dwie kolejne części o przygodach Pana Kleksa..

Streszczenie krótkie.

Skomentuj.. Skomentuj.. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Cechy baśni, opowiadanie z dialogiem.. Były to „Podróże Pana Kleksa" i „Triumf Pana Kleksa".. Czytaj całośćPlik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 2009Opowiadanie.. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny.. Prowadzi pamiętnik, z którego dowiadujemy się o jego przygodach wWarszawa 16.10.11 Drogi Panie Kleksie!. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka.. Przygotowuję się do opowiedzenia ulubionej baśni w piątek 23 X.. Moja siostra która jest w 4 klasie prosi żebyście jej napisali na czwartek 9.02.2012r jakąś przygodę Adasia Niezgódki z Akademii Pana Kleksa.. doggyster 3 lata temu.. Przeczytany przeze mnie fragment powieści opowiada o nauce w szkole zwanej Akademią Pana Kleksa.. 0 0 Odpowiedz.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Do swojej Akademii przyjmuje tylko chłopców o imionach na literę „A".. Zaznaczę fragment na temat snu o siedmiu szklankach na czwartek 22 X. Furtka do krainy bajek..

Zastępował jednak nieraz Pana Kleksa, gdy ten udawał się do ogrodu.Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.

Wyprawa pana Kleksa.J.. Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę dwunastu mędrców.Akademia Pana Kleksa - Adaś Niezgódka - charakterystyka.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem - "Akademia Pana Kleksa '.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quiz w Poczekalni.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Uczy się tam dwudziestu czterech chłopców.. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .mam w środę wypracowanie z ,,Akademii Pana Kleksa'' , takich prostych tematów jak charakterystyki nie będzie na 100% jak macie odpowiadać nie wiem to lepiej w ogóle nic nie odpisujcie Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-04-04 13:47:14 0 ocen .Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa.. Szacunkowy czas czytania streszczenia: 7-12 minut.Szukasz bardziej szczegółowego opracowania zobacz: szczegółowe streszczenie.Przeczytaj tekst „Nauka w Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy (fragment powieści „Akademia Pana Kleksa")..

Adaś w akademii odnosi liczne sukcesy, czego wcześniej nie doświadczył ani w domu, ani poprzedniej szkole.

Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .W swym pamiętniku Adaś pisze o osobliwościach, a także niezwykłych umiejętnościach Pana Kleksa.. Z uporem szukał guzika, jednak żaden nie był owym magicznym.. Udostępnij.. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dlaczego?. Los Mateusza przejął jednego z uczniów, Adasia.. Profesor traktuje go jak swego pomocnika.Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Mateusz był synem potężnego króla i spadkobiercą wielkiego królestwa.. 0 ocen | na tak 0%.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Został więc szpakiem i trafił do Akademii Pana Kleksa.. Podobne pytania.. W 1984 r. odbyła się też premiera ekranizacji książki w reżyserii Krzysztofa Gredowskiego .Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater drugoplanowy; książę zamieniony w szpaka, nieodłączny towarzysz i ulubieniec pana Kleksa w Akademii..

Nosi ubranie charakterystyczne dla tej akademii, czyli białe spodnie, granatową bluzkę i skarpetki oraz trzewiki w kolorze białym.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Poniedziałek 26 X. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Z góry dziękuję.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie, który ma swoją akademię.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Udostępnij.. Jego pasją była jazda konna - posiadał sto .AKADEMIA PANA KLEKSA Muzyka: Andrzej Korzyński Słowa piosenek: Jan Brzechwa, Krzysztof Gradowski, Daniel Wyszogrodzki Libretto: Wojciech Kępczyński i Daniel Wyszogrodzki na podstawie cyklu powieściowego Jana Brzechwy Prapremiera: TM ROMA: 27 stycznia 2007 Na powieściach i wierszach Brzechwy wychowało się w Polsce kilka pokoleń.. W streszczeniu odnajdziesz opis przygód uczniów Akademii.. Adaś prosił też o wsparcie Pana Kleksa, ten z kolei zbywał chłopca mówiąc, że historia została zmyślona.Osobliwością Akademii było to, że mogli uczyć się w niej tylko chłopcy o imionach rozpoczynających się na literę „A".. .Opowiadanie Adasia Niezgódki z Akademii Pana Kleksa.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A.. Szanowny panie profesorze!. Jednak chcialabym Pana namówić żeby i dziewczyny mogły do niej uczęszczać.Uważam ,że możemy w równym stopniu tak niegrzeczne jak oni.Jak dobrze znasz książkę „Akademia Pana Kleksa"?. Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach.. Te najbardziej znane z nich - o przygodach Pana Kleksa .. 2012-10-15 17:23:32; Opis .„Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt